کولر گازی در حالت سرمایش به خوبی کار نمی کند

در قدم اول این نکته را باید مورد بررسی قرار دهیم که چرا این مشکل پیش می آید؟ برای انجام این مشکل باید در مرحله اول کنترل هدایتگر را بررسی کنید. با استفاده از دفترچه راهنما می توانید عملکرد هرکدام از دکمه ها را مشاهده کنید. برای حل این مشکل لازم است که برای تنظیم درجه سرمای دستگاه با استفاده از دکمه mode به معنای حالت یا وضعیت کولر گازی، حالت سرمایشی را مشخص کنید. با انتخاب این دکمه می توانید تصویر برف را بر روی صفحه نمایش مشاهده کنید. در این حالت با استفاده از فلش های بالا و پایین می توانید درجه سرمایش را مشخص کنید. اگر نتوانستید با انجام این کار به نتیجه برسید می توانید موارد دیگر را بررسی کنید.
برای اقدام بعدی در خصوص رفع این مشکل می توانید کمپرسور کولر گازی را بررسی کنید. با روشن شدن کولر گازی کمپسور نیز روشن می شود و کار کردن آن کاملا محسوس و قابل شنیدن است. در صورتی که نتوانستید این صدا را دریافت کنید، باید برای تعمیر کمپرسور اقدام کنید. در قدم بعدی ممکن است شارژ گاز کولر تمام شده باشد و نبودن سرمایش باعث شود شارژ گاز کولر تمام شده باشد. گازهای سرمایشی و مبرد، نقش اساسی در سرمایش کولر گازی دارند.

صدای کولر کاملا غیر نرمال است

عمده ترین دلیل این موضوع، می تواند به علت فن داخل دستگاه های کولر گازی باشد که وظیفه خنک کردن قطعات الکتریکی داخل را برعهده دارند. گاهی با جا به جایی دستگاه یا کارکرد زیاد آن، فن ها جا به جا شده و گاهی کج می شوند و با برخورد با قسمت های مختلف کولر باعث ایجاد سر و صدا می شوند. مشکلات دیگری که می تواند باعث این اتفاق شود، معیوب بودن شفت بیرونی، معیوب بودن فن موتور، نیم سوز بودن رله برد، عدم کارکردن سنسور و ترموستات و سوزن های خازن فن است.

عدم کار کردن کولر گازی

این مشکل نیز مانند حالت های دیگر به دو دلیل اتفاق می افتد. در مرحله اول می تواند این مشکل از سیم کشی داخلی ساختمان بوده و قطعی برق باعث نرسیدن برق به دستگاه شود. قبل از این که این مورد را بررسی کنید، لازم است برق واحد و همچنین دوشاخه پریز را بررسی کنید. در مرحله دوم می توانید کار نکردن یا اتصالی سیم های ورودی برق به درون کولر گازی را بررسی کنید. در صورتی که به طور کلی، برق رسانی انجام نشود، قطعات مختلف کولر به هیچ عنوان کار نخواهند کرد.

از کولر گازی آب خارج می شود

مانند حالت قبلی، این مورد هم دلایل مختلفی را شامل می شود. در مرحله اول ممکن است گاز کولر کم باشد؛ در صورتی که این مشکل به وجود بیاید، آب درون شلنگ های انتقال برفک زده و این برفک ها به وسیله فن داخل اپراتور به بیرون پرتاب شده و در مسیر ذوب می شوند. دلیل دیگر می تواند به علت سوراخ بودن یا نشتی شلنگ ها باشد که می توانید با استفاده از چسب های مخصوص آن را برطرف کرده و برای رفع آن اقدام کنید. پیشنهاد می کنیم از یک متخصص حرفه ای برای رفع این کار استفاده کنید.
در مرحله سوم می توانید شکستن حوضچه کولر گازی را بررسی کنید. این حوضچه درون اوپراتور قرار دارد و نقش نگهداری آب را بر عهده گرفته است. این مورد معمولا در اثر تعویض قطعات یا سنگین شدن آن باعث شکستگی یا گاهی نشتی می شود، در نهایت این آب به درون اپراتور منتقل شده و باعث می شود از کولر گازی خارج شود. دلیل دیگری که می توانید در مورد این مسئله بررسی کنید، گرفتگی شلنگ درین کولر گازی است. این شلنگ ها وظیفه تخلیه آب تقطیر شده را برعهده دارند و با پرشدن آن ها، آب از قسمت های دیگر به بیرون منتقل می شود.